O nas

Kim jesteśmy i co robimy

Firma ArCADa Studio Architektoniczne powstała w 2003 roku, wykonuje projekty domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, biurowych, przemysłowych, hotelowych, pensjonatowych, użyteczności publicznej itd. Właściciel firmy, arch. Wojciech Drajewicz, działający w zawodzie od 1980 r., wcześniej współzałożyciel firmy Projekt sc (projekt.pl), laureat nagród Muratora w konkursie Dom Dostępny (w tym nagrody głównej w 2000 r. – patrz Dom Dostępny – Projekt), zajmuje się od lat budownictwem energooszczędnym, utrzymując kontakty z takimi wiodącymi ośrodkami jak PassivhausInstitut w Darmstadt oraz upowszechniając wiedzę o nowoczesnym budownictwie na łamach fachowych czasopism, takich jak n.p. Murator.

Firma ArCADa zorientowana jest na kompleksową współpracę z inwestorami, którym zależy na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni poprzez jej właściwe, funkcjonalne, oszczędne i estetyczne ukształtowanie, aż do ostatniego detalu – jedynie takie współdziałanie może przynieść pożądany efekt, kreujący decydującą o walorach użytkowych nieruchomości wartość dodaną. Firma podejmuje się wszelkich czynności przygotowawczych, analiz opłacalności inwestycji, pozyskiwania materiałów wyjściowych do projektowania, załatwiania niezbędnych formalności urzędowych, nadzoru nad inwestycją oraz czynności odbiorowych. Jesteśmy zwolennikami hasła: inwestuj w myślenie – zaoszczędzisz w budowie.

Jak projektujemy

Prezentowane projekty domów powstały albo na konkretne zamówienie albo w ramach organizowanych konkursów architektonicznych. ArCADa nie produkuje projektów „na półkę”, ani też nie wydaje katalogów projektów domów powtarzalnych. Z naszych doświadczeń wynika, że adaptacje projektów domów powtarzalnych rzadko bywają udane i tanie. Dom projektowany indywidualnie jest jak ubranie szyte na miarę. Dom – na ogół – buduje się raz na całe życie. Zważywszy, że budowa domu o wielkości 150 m2 to wydatek rzędu 500 tys. zł, oszczędzanie na etapie projektowania wydaje się absurdem. Inwestor może zaoszczędzi na projekcie 5-7 tysięcy, ale ile przepłaci na budowie wskutek nieprzemyślanych rozwiązań – kto to wie ? A jednak taka jest powszechna praktyka. Zachęcamy – inwestowanie w myślenie się opłaca ! W każdej dziedzinie, a cóż dopiero w tej, która nas tak bezpośrednio dotyczy ?

Więcej informacji